Мозаїка

Мозаїка

 

Мозаїка Чернівці, виготовлення мозаїчних картин та панно ручної роботи для дизайн оформлення інтер’єрів у різних стильових напрямах від дизайн студії Романа Москаленка.

Мозаїка, як і настінний живопис, і фреска, йде корінням далеко в минуле. Процес розвитку та еволюції торкнувся і мозаїку. В наш час мозаїчні панно з допомогою нових технологій збирають і розробляють комп’ютери та машини, від чого трохи втрачається ексклюзивність виробів.

Картини з мозаїки, запропоновані нашою дизайн студією, так само пройшли процес еволюції та вдосконалення. Техніка виконання наших робіт досить складна і достатньо сильно відрізняється від будь-яких інших раніше відомих технік виготовлення мозаїки.

Основна наша відмінність від інших технік створення мозаїчних панно ручної роботи полягає в тому, що ми поєднали елементи розпису та мозаїки в одне ціле. Крім самої викладки малюнка щодо сюжету, ми використовуємо потрійну прокраску шва, але ні в якому разі фарби не знаходять на саму кераміку, тільки на шов.

В результаті чого наші картини та мозаїчні панно з плитки мають дуже чітку деталізацію своїх елементів. Жодній з раніше відомих технік виготовлення мозаїчних картин не вдавалось передати таку деталізацію на невеликих площинах. Наприклад, на картині «Дівчина з вуаллю» розмір картини 120 х 80 см. Щоб передати обличчя через вуаль звичайною мозаїкою, це ж панно повинне мати розміри хоча б 3 х 5 метрів.

Або, припустимо, передати звичайною мозаїкою, білого вовка на білому снігу. Дану техніку нанесення можна віднести до дуже високих рівнів декорування. Адже звичайною мозаїкою передати на відносно невеликих площинах таку деталізацію і перехід кольору практично нереально. Що дуже актуально для декорування мозаїчними картинами і панно не тільки на фасадах великих будівель, а й у використанні в інтер’єрах квартир, будинків, ресторанів і т. д.

Ідея даної техніки виготовлення мозаїчних картин і різноманітних панно з плитки належить нам, вона досить складна і трудомістка, забирає багато часу і зусиль, зате ця техніка не має аналогів і залишається в першу чергу мистецтвом і ручною роботою професійних декораторів.

Такі техніки виготовлення картин з мозаїки різноманітних мозаїчних панно, можна застосовувати в різних стильових напрямках в дизайні інтер’єру. Хоча в більшій мірі їх застосування – це класичні стилі.

Також ми розробили ще одну техніку для декорування інтер’єрів, яка більше підходить до сучасних стилів в дизайні інтер’єру – це дзеркальна мозаїка з збільшеним швом і його контрастне забарвлення. Трохи схоже на «клінкерний шов в абстракції».

І у цієї техніки є свої складності та нюанси. Для того щоб результат був стильним і красивим, тут застосовується робота з симетрією в асиметрії. Простими словами працюючи в абстракції також є свої правила, для того щоб малюнок був красивим і шов був приблизно однаковий по всьому периметру дзеркального шматочку, потрібно кожен шматочок і всі його грані підрізати вручну.
Це досить складна робота, яка вимагає певних знань і досвіду, і в цьому випадку також як і з картинами – коли композиція готова, результат перевершує всі очікування. Це красиво, стильно і дуже круто, до того ж, ручна робота не в класичних, а саме в сучасних стилях тільки підкреслює індивідуальність і незвичність інтер’єру.

В результаті також виходять дуже стильні і незвичайні елементи декору з мозаїки. Хоча, в більшості випадків ці елементи не служать як самостійна композиція, а як правило вони доповнюють інші форми, меблів, освітлення або настінних панно в поєднанні з іншими текстурами, наприклад; з текстурами обвугленого дерева або рельєфних композицій.

Так як, кожен шматочок дзеркала фіксувався вручну, а не на верстаті, всі частини дзеркальної композиції не може бути встановлений ідеально паралельно стіни або меблів на яких вони розміщені. А це означає, що при потраплянні будь-якого освітлення на панно, воно переливається і відблискує як живе, відображаючи декоративне або звичайне освітлення і міняючись при найменшій зміні кута огляду.

Такі техніки декорування картин або елементи декору з дзеркальної мозаїки практично завжди роблять сприйняття інтер’єрних композицій на два – три рівні вище звичайних (заводських). Як правило, завжди надаючи ексклюзивності і піднімають візуальне сприйняття інтер’єру до преміум класу.

Поділитися: