Ландшафтний дизайн

Ландшафтний дизайн нового покоління

Який він, стильний і сучасний ландшафтний дизайн нового покоління, які методи і технології ми застосовуємо для того, щоб розробляти ландшафтні дизайн проекти такого рівня і які етапи розвитку ландшафтного дизайну будуть відбуватися найближчим часом, як на території України так і за її межами.

Розробляючи ландшафтний дизайн, спочатку ми разом з клієнтом обираємо стиль, в якому буде розроблятися оформлення, опрацьовуємо зонування і погоджуємо всі функціональні сторони. Місцезнаходження доріжок, стежок, зон активного відпочинку, дитячих майданчиків та декоративних зон. Це те, що залишається незмінним як в старих, так і в нових підходах та методах створення ландшафтного дизайну.

А далі, на відміну від більшості, ми застосовуємо трохи інші підходи в розробці ландшафтного дизайну. Адже звичайні методи розробки ландшафтного дизайн проекту і його впровадження давно застаріли і дуже сильно змінилися. Звичні всім ландшафтні композиції, посадка туй та рулонного газону – це все добре, але цього для сучасного ландшафтного дизайну дуже мало. Причому не залежно, чи буде ландшафтний дизайн розроблений в сучасних чи класичних стилях.

Ландшафтний дизайн нового покоління незалежно від стилів, в яких він розроблений, має свої певні складові. Ці складові сучасного ландшафтного дизайну ми в одних випадках враховуємо в обов’язковому порядку, а в інших ще й доповнюємо своїми ексклюзивними елементами дизайну або декору.

При створенні ландшафтного дизайну і розробці ландшафтних композицій ми в обов’язковому порядку враховуємо стиль, форми, колір і текстури вже існуючої архітектури, а саме дизайн екстер’єру будинку (дизайн фасаду).

Не можна просто розробляти ландшафтний дизайн і не враховувати існуючі форми архітектури. Також, якщо дизайн будинку зовні не має відповідного оформлення і дизайн екстер’єру не готовий, то ми розробляємо і дизайн фасаду, дизайн малих архітектурних форм та інші елементи декору та дизайну екстер’єру.

Також в сучасному ландшафтному дизайні, дизайн території і її озеленення має трохи інші підходи до вибору рослин, текстур і оздоблювальних матеріалів. При розробці композицій враховується той фактор, що певні рослини будуть більшою мірою відповідати тому чи іншому стилю або стильовому напрямку в архітектурі.

Застосування на перший погляд не дуже властивих для ландшафтного дизайну матеріалів. Введення як нейтральних, так і більш активних та контрастних текстур і оздоблювальних матеріалів розробляється таким чином, щоб максимально підкреслити і гармонійно виділити той чи інший стильовий напрямок в дизайні.

Ще одна складова ландшафтного дизайну нового покоління – це застосування різнорівневих систем освітлення. Світлодизайн в дизайні екстер’єру і ландшафтному дизайні це не просто кілька стовпчиків по території і світильники на фасаді.

Багаторівнева система освітлення, як правило, включає в себе не тільки заводські форми і світильники. А приблизно так, як і в дизайні інтер’єру коли декорують ніші, декоративні поглиблення в стінових перегородках або на стелі, також і в ландшафтному дизайні декорують багатоярусні ландшафтні композиції, елементи фасадного декору, аква композиції і т.д.. Причому застосовують не тільки приховане світло, а саме розсіяне освітлення, адже ці два види освітлення кардинально різні речі, які в свою чергу дають зовсім різні візуалні ефекти.

Ну, і звичайно, застосування більш активного декору в створенні центральної композиції. Це незвичайні та різноманітні архітектурні форми і конструкції, які можуть включати в себе відразу кілька різних напрямків, створюючи художню композицію. З урахуванням обраного для ландшафтного оформлення стилю, це можуть бути сучасні або класичні форми скульптури, барельєфи, аква композиції, світлодизайн, і, в обов’язковому порядку, гармонійний підбір та поєднання в композиції самих рослин.

Також характерна риса таких ландшафтів – це введення в стильові напрями різноманітних нових технологій і альтернативних джерел живлення, всіляких систем очищення, автоматизації механізмів і їх виведення на пульти управління або приєднання до систем розумного будинку. Всі ці, та перераховані вище фактори будуть як найближчим часом, так і досить тривалий період часу відокремлювати звичайний ландшафтний дизайн і дизайн території від сучасного ландшафтного дизайну нового покоління.

Читати далі

Етапи впровадження дизайн проекту та стильові напрямки в ландшафтному дизайні

  • Ландшафтний дизайн проект
  • Ландшафтний дизайн, креслення і комплектація
  • Ландшафтний дизайн, підготовчі роботи
  • Декорування та посадка рослин
  • Стилі в ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн проект

Дизайн присадибної ділянки, розробка та створення ландшафтного дизайн проекту. На питання про те, чи варто звертатися до дизайнерів та замовляти ландшафтний дизайн проект чи спробувати зробити ландшафтний дизайн ділянки своїми руками, можна відповісти так: все залежить від того, скільки часу, нервів і фінансів Ви готові витратити та який результат хочете побачити в кінці роботи.

Створюючи дизайн території своєї ділянки, все починається з функціоналу. Спочатку розробляється зонування та задаються форми з урахуванням побажань і уподобань клієнта.

Підбирається стилістика, з урахуванням вже існуючих архітектурних форм та споруд (зовнішній вигляд фасаду). Далі індивідуально в декількох варіантах робимо поділ на зони і розробку окремих композицій.

Після чого дизайнери роблять візуалізацію та ще раз з клієнтом коректують і узгоджують всі деталі.

І тільки тоді, коли все узгоджено і замовник задоволений, на дизайн проект розробляються всі необхідні креслення і ми готові переходити до другої стадії – впровадження ландшафтного дизайн проекту.

 

Ландшафтний дизайн, креслення і комплектація

Ми пропонуємо чотири основних комплектації ландшафтного дизайн проекту. Кожен з варіантів відрізняється ціновою політикою, термінами розробки дизайн проекту і його впровадження. Далі клієнт вже сам обирає, який з варіантів йому більше підходить.

В усі ці комплектації однозначно входять: ландшафтний генеральний план або скорочено генплан ділянки, дендроплан, деталізація композицій по висоті, вказівка ​​текстур та наземних покриттів, план електрики.

1. Варіант – це коли розробляється не вся територія, а лише окремі ландшафтні композиції, наприклад парадний вхід перед будинком.

2. Варіант – це коли моделюється вся територія, крім уже існуючої архітектури, наприклад: будинок давно побудований і дизайн фасаду клієнт змінювати не хоче. Тоді і в його моделюванні, і тим більше в розробці нових елементів фасадного декору та їх чіткої деталізації немає необхідності. Хіба що замовник сам наполягає і хоче подивитися, як ландшафтні композиції виглядатимуть на тлі його будинку.

3. Варіант – включає в себе варіант №1 і №2 тільки додається моделювання вже існуючої архітектури і її візуалізація, але без розробки нового дизайну екстер’єру та деталізації креслень на архітектуру.

4. Варіант – це коли моделюється повністю вся територія, також розробляється дизайн фасаду будинку, дизайн малих архітектурних форм (дизайн воріт, дизайн паркану, альтанки, прибудови, літні кухні, гараж, багатоярусні ландшафтні композиції) та елементи ландшафтного декору (лавки, світильники, ковані вироби і т. д.). Крім моделювання та загальної комплектації ландшафтного дизайн проекту, в яку входять креслення висоти і ширини та просто місцезнаходження тих чи інших елементів декору або архітектурних форм на площині. Також, крім цього, за попереднім погодженням на всі ці елементи дизайн проекту додаються деталізовані креслення для їх виготовлення.

Ландшафтний дизайн, підготовчі роботи

Після розробки і здачі ландшафтного дизайн проекту наступний крок – впровадження ландшафтного дизайн проекту. Перед тим, як будуть посаджені рослини і зазеленіє трава, ще дуже багато підготовчих і чорнових робіт по впровадженню ландшафтного дизайну.

Благоустрій території заміського будинку вимагає певної послідовності при впровадженні проекту. Перше, що потрібно зробити, це за допомогою прив’язок та інших креслень які входять в комплектацію дизайн проекту, знайти на площині розташування композицій, світильників, тротуарних доріжок і малих архітектурних форм та споруд.

Далі дренажні роботи, електрика, якщо в проекті заплановано полив, то монтаж закладних та встановлення системи поливу, вирівнювання перепадів висоти землі на площині, формування рівнів і перепадів висоти на альпійських гірках та композиціях. Спорудження альпійських гірок та виготовлення ландшафтних композицій. І коли всі підготовчі роботи проведені, можна приступати до декорування та посадки рослин.

Декорування та посадка рослин

Після того, як задані форми на ландшафтні композиції, виготовлені альпійські гірки та рокарії, ми приступаємо до посадки рослин. Озеленення території та посадка рослин проходить за допомогою креслень, і, звичайно, якісно розробленого дендроплану.

Адже ще на етапі планування та розробки ландшафтного дизайн проекту, роблячи підбір рослин, ми враховувємо всі особливості та характеристики тих чи інших рослин. Їх форми, текстури та зовнішній вигляд, ріст рослини (максимальна висота і який приріст за один рік), тіні – чи сонцелюбива рослина, надання переваг рослиною та відношення до ґрунтів (кислотність грунтів).

І навіть рослини можуть мати певну класифікацію та відноситись до стильових напрямків. Хоча, більшою мірою, вони взаємозамінні, але є рослини, які більш ефектно виглядають в ритмі та симетрії, підтримучи класичні форми, а є рослини, які дуже ефектно сприймаються в асиметричних формах альпійських гірок або абстрактних композицій.

Озеленення ділянки, дизайн альпійських гірок та дизайн ландшафтних композицій ми робимо таким чином, що за рахунок форми рослин, їх текстур, кольору листя або голок, незалежно цвіте рослина чи ні і яка пора року, розроблені нами ландшафтні композиції завжди виглядають дуже ефектно та красиво.

Стилі в ландшафтному дизайні

Стилі і стильові напрямки – це практично перше після зонування та ергономіки, що потрібно враховувати при створенні ландшафтного дизайн проекту.

Адже насправді не тільки форми, текстури або оздоблювальні матеріали що розробляються дизайнерами, а навіть самі рослини можуть належати до того чи іншого стильового напрямку.

Буде виконано ландшафтний дизайн в сучасних стилях чи ландшафтний дизайн в класичних стилях залежатиме від вподобань та побажань замовника. Хоча дуже важливе значення при виборі стильових напрямків відіграє дизайн екстер’єру (оформлення фасаду).

В якісному ландшафтному дизайн проекті форми і текстури ландшафтних композицій, елементи ландшафтного декору, дизайн малих архітектурних форм та декоративне освітлення повинно гармонійно переплітатися і бути єдиним цілим з дизайном екстер’єру (дизайн фасаду).

І коли над розробкою ландшафтного дизайн проекту насправді працюють фахівці, то незалежно в яких стилях або стильових напрямках буде розроблений ландшафтний дизайн, як результат –  стильний і красивий дизайн будинку та присадибної ділянки.

Поділитися: