Хімічна металізація сріблом

  • Home
  • /
  • Portfolio
  • /
  • Хімічна металізація сріблом

Хімічна металізація сріблом

 

Хімічна металізація сріблом відноситься до одного з різновидів нанесення дзеркальних декоративних покриттів. І відкриває просто неймовірні можливості перед дизайнерами та декораторами.

З технологічного боку, такий метод нанесення срібла досить складний, що вимагає скрупульозного підходу і жорсткого дотримання всіх технологічних процесів. А з іншого боку, металізація сріблом дає можливість нанесення відображуючих покриттів набагато більше, ніж, наприклад; гальваніка, вакуумне хромування і т.д. Так як у хімічній металізації сріблом обмеження за розмірами набагато більше, ніж у вакуумного хромування, а на відміну від гальваніки, срібло наноситься не тільки на метал, але і на кераміку, скло, дерево, гіпс, пластмасу, камінь і т.д ..

Такі декоративні покриття як хімічна металізація, також мають свої певні обмеження. У неї досить сильна адгезія, але все таки трохи гірше, ніж у гальваніки, і її застосування на виробах зі збільшеним навантаженням не бажані. Наприклад: сріблення або хромування дисків на машину, особливо позашляховики. Там постійні удари каменів і збільшена вібрація.

А для декорування та застосування хімічної металізації в декорі і дизайні інтер’єру, це не має ніякого значення. Адгезійних характеристик хімічної металізації для декорування скульптур, барельєфних картин або будь-якого іншого декору для інтер’єру, цілком достатньо Якщо по декору не стукати постійно молотком, то такі вироби без особливих проблем відмінно можуть бути використані протягом цілих десятиліть і навіть століть.

Ще один з позитивних факторів в металізації саме для декорування – це можливість наносити по необхідності один, два, три, і більше кольорів і півтонів на один виріб. Що в свою чергу дає можливість підкреслити і виділити необхідні місця.

І тут уже сам декоратор при нанесенні покриттів і декоруванні виробів змінює візуальне сприйняття За допомогою введення додаткового кольору або його активності (світле / темне), затемнивши в рельєфних поглибленнях виріб, декоратор може ще більше збільшувати візуальне сприйняття глибини відображення. В результаті чого декор сприймається в рази ефектніше, як зі збільшеною глибиною відображення, так і з переходами і переливами в кольорі.

Нанесення на виріб срібла, візуально надає йому велику глибину відображення і збільшує активність кольорів. Після нанесення срібла, за допомогою спеціальних фарбувальних компонентів і захисних лаків, можливо змінювати колір виробу під золото, хром, чорний хром або просто синій, червоний, зелений і т.д., хоча, в будь-якому випадку, основою залишається срібло. Декоративне хромування, декоративне золочення або нікелювання в хімічній металізації відбувається саме таким чином.

І так, як, з низу під тим чи іншим кольором на виробі нанесено справжнє срібло, то колір буде не просто синім або фіолетовим, він буде дзеркальним з відтінком синього, або дзеркальним з відтінком фіолету. Жодними іншими фарбами або лаками неможливо передати таку глибину відображення, яку передає чистий метал – срібло.

А далі справа за нашими дизайнерами, декораторами, і їх фантазією. Для того щоб розуміти можливості які відкриває хімічна металізація в декоруванні і дизайні інтер’єру, не обов’язково застосовувати тільки деталізований декор з правильними формами. Можна покрити звичайну гілку з дерева, шматок бетону або каменю, і зробити на ньому пару переливів. І його візуальне сприйняття після металізації буде просто приголомшливе, не кажучи вже про більш деталізований декор ручної роботи.

Наші дизайнери та декоратори застосовують елементи декору після металізації в дизайні інтер’єру, як в сучасних, так і в класичних стилях. Це – ліпний декор, барельєфні картини, різновиди в скульптурі, а також світлові інсталяції, декоративні вироби і композиції в аквадизайні.

Поділитися: