Сучасний барельєф
29

Сучасний барельєф

Сучасний барельєф — рельєфні картини, настінні панно і інші різновиди барельєфів у сучасному рельєфному мистецтві від дизайн студії Романа Москаленка. Один з напрямків у декоруванні з яким працює наша дизайн-студія є барельєф і всілякі його різновиди. Барельєф є одним з найбільш древніх напрямків в мистецтві, його застосування в оформленні інтер’єрів та екстер’єрів сягає в далеке минуле, маючи велику популярність і в наш час.

Техніки його виготовлення з кожним роком, десятиліттями і століттями, змінювались і вдосконалювались. Різьблення по каменю, різьба по кості, по дереву, художнє ліплення, лиття і навіть карбування, відноситься до різновидів барельєфу. Також рельєфне мистецтво можна розділити на під види в залежності на скільки виступає об’єм від площини. Барельєф — коли зображення виступає не більше ніж на половину, горельєф — коли зображення виступає більше ніж на половину від площини.

Барельєф в інтер’єрі з часом еволюціонував і проходив різні етапи вдосконалення і доопрацювань. Якщо розглядати більш ранні техніки створення барельєфів і рельєфних настінних панно з застосуванням художнього ліплення, то вони, як правило, були монотонні без введення кольору. Трохи пізніше, хоч і дуже рідко але почали з’являтися барельєфи в кольорі, але без активного введення кольору, розпис по рельєфу був лише в напівтонах.

         Сучасний барельєф від дизайн студії Романа Москаленка

  • Наша дизайн студія працює в напрямку рельєфного мистецтва відразу декількома різними техніками його виготовлення. Ми об’єднали в одній роботі одразу кілька технік художнього нанесення об’єму і різьблення по рельєфу з настінним живописом, який в свою чергу передбачає різні техніки нанесення. Це робота пензликом, аерографом та фарбопультом, в результаті представлений нашою дизайн студією барельєф візуально сприймається дуже красиво і явно відрізняється від інших технік виготовлення барельефных панно.
  • Друга технологія роботи з барельєфом яка представлена нашою студією — це рельєфні картини ручної роботи, які згодом покриваються благородним металом. Як перша, так і друга технологія виготовлення, була розроблена саме нашим персоналом. І якщо в першому випадку щось віддалено подібне було, але більш в спрощеному вигляді і не в такому виконанні, то друга технологія взагалі не має аналогів. Ми практично створили два нових, цілих напрямки в рельєфному мистецтві.
  • Другий напрямок також має свої відмінні риси і характеристики. Якщо в першому варіанті деталізація об’єму і різьблення по рельєфу, опрацьовувалися тільки на основних елемента барельєфу, а решту деталізації прописували фарбами. То у другому випадку опрацьовувалася висока деталізація всього барельєфу (рельєфної картини) і тільки після цього ми готували картину під металізацію і наносили метал (золочення, сріблення, хромування).
  • Ще однією відмінною рисою такої техніки виготовлення рельєфних картин є сама форма картини, її рамка. При підборі малюнка і виборі сюжету, ми відразу ж розробляли і дизайн рамки. Робили це таким чином, щоб він доповнював і підтримував сюжет малюнка або стиль в дизайні інтер’єру, де передбачалось встановлювати такий барельєф. Що в свою чергу робить візуальне сприйняття таких барельєфів ще більш стильним і незвичайним.

Які саме зміни відбудуться в рельєфному мистецтві найближчим п’ять, десять чи сто років, поки складно сказати. Але з упевненістю можемо сказати, що ми вже створили два нові напрямки в барельєфі яких до нас просто не існувало і які вже зайняли своє місце в історії мистецтва, дизайну та архітектури. Будемо сподіватися, що на цьому ми не зупинимося і нашою дизайн студією будуть розроблені нові технології у створенні барельєфів. Розвиваючи напрямок рельєфного мистецтва як на території України, так і за її межами.

Застосування барельєфів у класичних і сучасних стилях

Багатогранність барельєфів і рельєфного мистецтва постійно збільшується і паралельно з класичними інтер’єрами все більше застосовується в сучасних інтер’єрах. Об’єм змінює своє візуальне сприйняття при зміні кута огляду або попаданні на барельєф того чи іншого освітлення. В результаті чого з художньої та декоративної сторони барельєфу в кілька разів мають перевагу над звичайним розписом стін та настінним живописом.

Якщо Вас зацікавив даний напрямок у сучасному мистецтві барельєфу і Ви захочете замовити виготовлення ексклюзивної рельєфною картини ручної роботи в металізації або барельєфного панно із застосуванням розпису по рельєфу, ми будемо раді для Вас його виготовити. Більш детальну інформацію про різновиди барельєфів, які розроблені та виготовлені нашою дизайн студією, можна побачити у нас на сайті в рубриці рельєфні картини, барельєф.