09

Сучасна скульптура

Скульптурні композиції – популярний напрямок творчості, їх створення – особливий вид мистецтва, цікавий для людства в усі часи.

Античність, шедеври епохи відродження, пишність бароко і витонченість рококо, лаконічний класицизм та помпезний ампір – в створенні сюжетів цих стилів в скульптурні групи були значущими, впізнаваними елементами композицій великих майстрів.

І сьогодні сучасна скульптура в інтер’єрі не тільки не втратила своєї актуальності, а й, збагатившись новими техніками і технологіями, стала ще більш популярною і значимою.

Лайфкастинг – техніка скульптури сьогодення і майбутнього

Гіпсові зліпки людського тіла і обличчя робилися і раніше, кілька століть назад. Але саме сьогодні, завдяки винаходу нових, безпечних, пластичних і довговічних матеріалів і основ, технологія отримала своє «друге народження».

Lifecasting – це створення скульптурних декоративних груп і композицій для прикраси інтер’єру.

Скульптурні твори, виготовлені за цією технологією, мають не тільки особисте, але й художнє значення. Вони дозволяють зробити декор кімнати, будинку унікальним, оригінальним і неповторним.

За своєю технологією Lifecasting – це виготовлення скульптури, скульптурної копії частини або всього тіла моделі (людини). Отримана з використанням спеціальних формувальних матеріалів копія моделі заливається ливарним складом, твердне і перетворюється в художній твір.

Далі наші декоратори за допомогою нових технологій металізують такі вироби і готують їх для встановлення в ту чи іншу композицію.

Основні художні й декоративні характеристики скульптур в техніці лайфкастінг:

  • реалістичність зображеного сюжету;
  • максимальний ступінь деталізації. Наприклад, виготовляючи скульптуру ручки малюка, можна побачити на готовому виробі дрібні промальовування ліній на його долоньці і пальчиках;
  • виразність і вражаючий ефект.

Технологія виготовлення скульптур з методики лайфкастинг

Процедура передбачає чітке дотримання етапів і маніпуляцій процесу:

1. Підготовка моделі до зняття копії. Для цього на руки, обличчя, тіло наноситься спеціальний склад, який захищає шкіру від пошкодження в процесі зняття копії.
2. Позиціонування – надання художньої пози, фіксація окремих частин тіла.
3. Нанесення формувальної маси на тіло або занурення в підготовлену масу окремих частин тіла.
4. Закріплення складу спеціальними речовинами.
5. Зняття і складання готової форми.
6. Заливка і виїмка готових скульптурних елементів, частин композиції.
7. Остаточна обробка готового матеріалу.
8. Підготовчі роботи під нанесення металізації
9. Металізація та нанесення інших текстур на виріб

Замовлення скульптури – особиста (сімейна) історія в форматі живого мистецтва

Найчастіше, рішення замовити скульптуру себе і членів своєї сім’ї, приймається:

  • при появі в сім’ї дитини, щоб відобразити його зростаючі п’ятки, долоньки, для створення об’ємного і наочного «сімейного архіву»;
  • вагітні жінки роблять зліпки живота на різних тижнях вагітності, створюючи хвилюючу і ніжну історію материнства в 3D-форматі;
  • величний бюст, барельєф господаря будинку – відмінний подарунок чоловікові, батькові;
  • груди коханої дружину – хвилююче, що не дозволяє почуттям і емоціям остигати, прикраса спальні.
  • можливість виготовити зі свого тіла скульптуру або композицію яка залишиться поза часом і можливість побачити себе в 60 рокі та згадати яка я була в 25 або 30 років.

Ці та інші сюжети, застиглі в камені вічності – ідеальний спосіб зробити свій будинок неповторним, затишним і естетичним.