Авторський нагляд
17
צ

Авторський нагляд в дизайні інтер’єру

Після завершення розробки дизайн проекту інтер’єру ми переходимо у другу стадію – впровадження дизайн проекту інтер’єру. Це дуже цікавий і одночасно досить складний етап пов’язаний з умінням якісно контролювати і коригувати всі технологічні процеси, а також відпрацювати логістику з урахуванням людського фактору з боку постачальників і виконавчого персоналу.

Для того щоб максимально якісно проходили етапи впровадження, їх потрібно контролювати. Процеси контролю за роботою в дизайні інтер’єру тих чи інших спеціалістів, підбір матеріалів, текстур декоративних покриттів, меблів, декору, освітлення, сантехніки, текстилю тощо, відносяться до декорування інтер’єру та авторського нагляду.

Навіть при порівняно простих і нескладних проектах, авторський нагляд в дизайні інтер’єру є дуже важливою складовою для якісного впровадження дизайн проекту, не кажучи вже про складні дизайн проекти. Звичайно, далеко не всі майстри, виконроби або бригадири люблять коли їх контролюють, і у випадках коли персонал та майстрів вибирав замовник, вони досить часто пробують переконати замовника внести ті чи інші зміни або спростити і підігнати дизайн проект під їх рівень знань та компетентності.

У випадках коли широко профільний майстер із гіпсокартону, сантехніки і декор штукатурок, його бригадир або виконроб бере на себе повноваження без погодження з дизайнером вносити ті чи інші корективи в технічну частину дизайн проекту або відповідати за скупку люстр, вибір текстилю або меблів, практично завжди від цього явно погіршується якість дизайну і його візуальне сприйняття.

За всю історію роботи дизайн студії практично у всіх випадках коли впровадження проходило без віддаленої або реальної присутності дизайнера, то в кращому випадку просто спрощували і погіршували дизайн проект. Далі розуміючи, що композиція порушена, клієнт щоб виправити ситуацію іноді замість виготовлення якісних композицій замінював їх більш дорогим декором, який у результаті не рятує ситуацію, а просто частково відволікає увагу. А в гіршому випадку, вносячи багато не узгоджених змін, не просто погіршували, а доводили дизайн проект до кітчу, виправдовуючись і кажучи, що це так задумано.

Авторський нагляд – це контроль за функціоналом і за тим, щоб враховуючи функціонал як можна менше вносити змін в стильові та художні композиції і візуальне сприйняття інтер’єру на стадії впровадження. Якісний дизайн проект інтер’єру вважається тоді, коли картинки з візуалізації, максимально ідентичні з впровадженим дизайн проектом. Чим більше було внесено змін, особливо якщо вони були внесені без погодження з дизайнером, тим гірший дизайн проект.

В принципі, деякі зміни все ж таки можуть мати місце і в невеликій кількості це нормально, але чим їх менше, тим краще. І навіть якщо на перший погляд ці зміни роблять інтер’єр більш красивим, такі зміни в обов’язковому порядку повинен завіряти саме дизайнер, який дивиться не тільки на один, той або інший елемент декору, а розглядає весь дизайн інтер’єру і всю композицію як єдине ціле.

Наприклад Ваш друг, кум, продавець в магазині, бригадир або виконроб який працює безпосередньо з боку клієнта, порадив Вам трохи змінити і переробити ту чи іншу композицію, форму або який-небудь елемент декору без погодження з дизайнером, мотивуючи Вас тим що він знає як зробити це красиво, менш затратно і т. д.. Припустимо що у Вас насправді вийшло зробити більш ефектним ту або іншу форму або елемент декору — але такі речі робити без погодження з дизайнером категорично не можна.

В результаті Ви порушуєте загальну композицію переводячи увагу на зміни, в дизайні це називається – зміщення точки фокуса. Коли такі зміни робить дизайнер, то він не розглядає лише одну форму, текстуру або один елемент декору, а враховує як саме ці коригування будуть змінювати візуальне сприйняття всього інтер’єру в цілому. Основне правило дизайну і композиції – в завершеній композиції не можна додати або прибрати навіть найменший її елемент без порушення візуального сприйняття її в цілому.

Звичайно не можна всіх майстрів або бригадирів рівняти під одну гребінку і говорити що більшість з них не вміють працювати з кресленнями та намагаються спростити впровадження дизайн проекту. Насправді це не так і це не правильне формулювання, проблема може полягати не в умінні працювати, а саме бажанні чи не бажанні дотримуватися креслень дизайн проекту, працювати в команді, і не вносити зміни самостійно.

Наші фахівці які проводячи авторський нагляд за дизайн проектом, не тільки розбираються в кресленнях і дизайн проекті, але і без особливих зусиль зможуть зробити ті чи інші коригування не погіршуючи якість самого дизайну. Так само і у випадках коли одну і ту саму форму або композицію можна виготовити різними методами, і відповідно з різними витратами часу та фінансів. За необхідності ми легко зменшимо вартість виготовлення того чи іншого виробу без погіршення візуального сприйняття інтер’єру.

Процес авторського нагляду не закінчується роботою тільки з майстрами та виконробами. Впровадження дизайн проекту інтер’єру включає в себе досить багато різних етапів, які в свою чергу вимагають певних знань з умінням приймати рішення і вносити коригування щодо вибору матеріалів, форм меблів, освітлення, текстилю, сприйняття текстур і декоративних покриттів не на маленькому шматочку в салоні, а саме у вашому інтер’єрі з урахуванням всіх елементів композиції і стилю в дизайні інтер’єру.

Щодо роботи віддалено, то ми розробили певні методи та підходи щодо впровадження дизайн проектів на відстані, що дозволяє нам працювати віддалено не тільки розробляючи дизайн проект, але і при його впровадженні, не втрачаючи при цьому якості дизайн проекту.

Працюючи віддалено ми коригуємо клієнта з вибором текстур і матеріалів, де саме він може приймати рішення на свій розсуд навіть без нашого погодження, а в яких випадках краще взагалі не вносити змін або вносити, попередньо погодивши їх з нами.

Ще на стадії розробки дизайн проекту коли об’єкт географічно віддалений, то ми розробляємо його таким чином, щоб в дизайн проекті не було складних конструкцій і форм, які будуть вимагати присутності на об’єкті високопрофесійних і вузькоспеціалізованих фахівців. А якщо такі форми або елементи декору і будуть присутні в дизайн-проекті, то ми розробляємо їх таким чином, щоб наші декоратори виготовили їх на місці і за необхідності могли відправити в будь-яке місце України або світу. Такі методи і підходи до впровадження дизайн проектів дають можливість робити якісне впровадження навіть на відстані.

Авторський нагляд практично прибирає в логістиці якісь невідповідності для клієнта, зберігаючи йому нерви і час. Адже вся ця робота яка часом буває навіть складніше ніж розробка самого дизайн проекту лягає на плечі дизайнера. Зате і результат перевершує всі очікування, кардинально відрізняючись від звичайного впровадження і звичайного ремонту. У нас досить багато впроваджених дизайн проектів, коли дивишся на візуалізацію і на реальний об’єкт після його впровадження, і не можеш зрозуміти, де картинка, а де справжній об’єкт, це вважається одним з вищих рівнів якісного впровадження дизайн проекту.