Сучасна скульптура

Сучасна скульптура

Скульптурні композиції - популярний напрямок творчості, їх створення - особливий вид мистецтва для людства в усі часи. Античність, шедеври епохи відродження, пишність бароко і витонченість рококо, лаконічний класицизм і кілька помпезний ампір - в створенні сюжетів цих стилів в скульптурні групи були значущими, впізнаваними елементами композицій великих майстрів. І сьогодні скульптура не тільки не втратила своєї актуальності, а й, збагатившись новими техніками та технологіями, стала ще більш популярною і значимою.

Лайфкастінг - техніка скульптури сьогодення і майбутнього

Гіпсові зліпки людського тіла і обличчя робилися і раніше, кілька століть назад. Але саме сьогодні, завдяки винаходу нових, безпечних, пластичних і довговічних матеріалів і основ, технологія отримала своє друге народження.

Lifecasting - це створення скульптурних декоративних груп для прикраси інтер'єру. Скульптурні твори, виготовлені за цією технологією, мають не тільки особисте, але й художнє значення. Вони дозволяють зробити декор кімнати, будинка унікальним, оригінальним і неповторним.

За своєю технологією Lifecasting - це виготовлення скульптури, скульптурної копії частини або всього тіла моделі (людини). Отримана з використанням спеціальних формувальних матеріалів копія моделі заливається ливарним складом, твердне і перетворюється в художній твір.

Основні риси скульптур в техніці лайфкастінг:

реалістичність зображеного сюжету;

максимальний ступінь деталізації. Наприклад, виготовляючи скульптуру ручки малюка, можна побачити на готовому виробі дрібні промальовування ліній на його долоньці і пальчиках;

виразність і вражаючий ефект.

Технологія виготовлення скульптур з методики лайфкастінг

Процедура передбачає чітке дотримання етапів і маніпуляцій процесу:

1. Підготовка моделі до зняття копії. Для цього на руки, обличчя, тіло наноситься спеціальний склад, який захищає покриви від пошкодження в процесі зняття копії.

2. Позиціонування - надання художньої пози, фіксація окремих частин тіла.

3. Нанесення формувальної маси на тіло або занурення в підготовлену масу окремих частин тіла.

4. Закріплення складу спеціальними речовинами.

5. Зняття і складання готової форми.

6. Заливка і виїмка готових скульптурних елементів, частин композиції.

7. Остаточна обробка готового матеріалу.

Замовлення скульптури - особиста (сімейна) історія в форматі живого мистецтва

Найчастіше, рішення замовити скульптуру себе і членів своєї сім'ї, приймається:

при появі в сім'ї дитини, щоб відобразити його зростаючі п'ятки, долоньки, для створення об'ємного і наочного сімейного архіву;

вагітні жінки роблять зліпки живота на різних тижнях вагітності, створюючи хвилюючу і ніжну історію материнства в 3D-форматі;

величний бюст, барельєф господаря будинку - відмінний подарунок чоловікові, батькові;
груди коханої дружину - хвилююче, що не дозволяє почуттям і емоціям остигати, прикраса спальні.
Ці та інші сюжети, застиглі в камені вічності - ідеальний спосіб зробити свій будинок неповторним, затишним і естетичним.